Spółka 24 Godziny powstała wraz z pojawieniem się w sieci jej pierwszego dzieła – internetowej wyszukiwarki, działającej w latach 2001–2011 pod adresem www.szukacz.pl. Wyszukiwarka wyróżniała się pionierskimi rozwiązaniami informatycznymi – radziła sobie ze specyfiką języka polskiego (odmianą wyrazów). W 2005 roku, w tej samej domenie, uruchomiona została internetowa mapa Polski.
Obecnie, firma zajmuje się tworzeniem oprogramowania internetowego i przetwarzaniem dużych ilości danych, między innymi w ramach projektu Polski genom referencyjny, a od 2012 roku – także budową dronów wirnikowych.

Zespół

Grzegorz

Grzegorz Bilski – prezes, konstruktor i pilot dronów, skoczek spadochronowy.


Agnieszka

Agnieszka Kaleta – specjalista ds. przetwarzania danych, tester, opiekun bazy, sekretarka, księgowa, pilot dronów, skoczek spadochronowy.

Darek

Dariusz Kowalczyk – z wykształcenia mgr inż. automatyk, z zawodu programista. Współautor serwisu mapa.szukacz.pl (napisał serwer www odpowiadający na pytania użytkowników i wysyłający wszystkie dodatkowe elementy). Twórca oprogramowania do monitoringu eksploatacji elektrowni i elektrociepłowni (www.enerbit.com).

Przemek

Przemysław Łyszkiewicz – przygodę z internetem zaczynał od Mosaica na SunOS-ie. W wydawnictwie Prószyński i S-ka administrował serwerami i siecią a później przez lata kierował działem informatyki. W naszej firmie pełni rolę analityka, inżyniera systemowego, designera, konsultanta i programisty.

Mieczyslaw

Mieczysław Prószyński – wydawca książek i czasopism, astrofizyk, alpinista, skoczek spadochronowy. Od jego nazwiska wzięły nazwę firmy Prószyński i S-ka oraz Prószyński Media. Kiedyś zajmował się ogólną teorią względności, gwiazdami neutronowymi i pulsarami radiowymi, potem został przedsiębiorcą – wydawcą i redaktorem naczelnym „Poradnika Domowego”. Jest współautorem dwóch książek–raportów o przyczynach i przebiegu katastrofy smoleńskiej.


24 Godziny to spółka z o.o. wpisana do rejestru prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000130845,
o kapitale zakładowym w wysokości 286.000 zł, w całości opłaconym. Regon: 015173157. NIP: 521-31-97-874